Ibalgin mast: Účinná úleva od bolesti s obsahem ibuprofenu

Ibalgin Mast

Co je Ibuprofen a jak působí na bolest?

Ibuprofen je léčivo ze skupiny nesteroidních protizánětlivých léků (NSAID), které má protizánětlivé, bolest tlumící a horečku snižující účinky. Působí tím, že blokuje enzym nazývaný cyklooxygenázu, který je zapojen do tvorby látek zodpovědných za zánět, bolest a horečku. Tím dochází k redukci zánětu a bolesti v těle. Ibuprofen je účinný při různých typech bolesti, jako jsou bolesti hlavy, zubní bolesti nebo svalové bolesti.

Jak funguje Ibuprofen obsažený v Ibuprofen masti?

Ibuprofen obsažený v Ibuprofen masti patří mezi tzv. nesteroidní protizánětlivé léky (NSAID). Tento lék působí protizánětlivě, analgeticky a antipyreticky tím, že blokuje enzym nazývaný cyklooxygenáza, který je zapojen do tvorby zánětlivých látek nazývaných prostaglandiny. Tím dochází k potlačení bolesti, otoku a zánětu v místě aplikace masti. Díky svému mechanismu účinku je Ibuprofen vhodný k lokálnímu použití při bolestech svalů a kloubů.

Kdy a jak správně používat Ibuprofen mast?

Ibuprofen mast se doporučuje aplikovat pouze na čistou a suchou pokožku postižené oblasti. Před aplikací je důležité si důkladně umýt ruce, aby nedošlo k přenosu nečistot na pokožku. Mast se nanáší tenkou vrstvou a jemně vmasíruje do kůže postižené oblasti. Doporučuje se aplikovat mast 2-3x denně, avšak není vhodné překračovat maximální denní dávku.

Je důležité dodržovat pokyny uvedené v návodu k použití nebo doporučení lékaře ohledně délky trvání léčby Ibuprofen mastí. V případě, že bolest neustupuje nebo se zhoršuje, je vhodné vyhledat radu lékaře. Důležité je také nepoužívat Ibuprofen mast na otevřené rány nebo popáleniny a vyvarovat se kontaktu s očima či sliznicemi.

Bezpečnostní opatření a vedlejší účinky spojené s Ibuprofen mastí.

Při použití Ibuprofen masti je důležité dodržovat některá bezpečnostní opatření. Před aplikací masti je nutné si důkladně umýt ruce a ošetřenou oblast pokožky. Nedoporučuje se používat mast na poškozenou kůži, popáleniny nebo v blízkosti sliznic. Pokud dojde k podráždění kůže nebo vyrážce, měli byste přestat mast používat a poradit se s lékařem. Vedlejší účinky jsou obvykle minimální a mohou zahrnovat zarudnutí, svědění nebo pálení na místě aplikace. Vzácněji se mohou vyskytnout alergické reakce, jako je otok nebo kopřivka. Je důležité dodržovat doporučené dávkování a kontraindikace uvedené v příbalovém letáku.

Porovnání Ibuprofen masti s jinými léky na bolest.

Ibuprofen mast je účinným lékem na bolest, který se aplikuje lokálně na postiženou oblast kůže. Ve srovnání s jinými léky na bolest, jako jsou například paracetamol nebo diklofenak, má Ibuprofen mast nižší riziko systémových vedlejších účinků, protože se působí přímo na místě aplikace a minimální množství účinné látky proniká do krevního oběhu. Díky tomu je vhodná pro pacienty trpící žaludečními potížemi nebo mající alergie na perorálně podávané léky. Vzhledem k tomu, že Ibuprofen mast zpravidla nezpůsobuje žádné vážné interakce s jinými léky, je možné ji kombinovat s dalšími léčivy za dodržení doporučených dávek a kontraindikací.

Publikováno: 11. 03. 2024

Kategorie: zdraví

Autor: Vendelínka Hájová

Tagy: ibalgin mast | mast na bolesti s obsahem ibuprofenu