5 důvodů, proč je opalovací krém Daylong nezbytný pro vaše zdraví

Daylong

Historie značky "daylong" a vývoj opalovacích krémů.

Značka Daylong vznikla v roce 1989 ve Švýcarsku a od té doby se stala jedním z lídrů na trhu s opalovacími krémy. Společnost se zaměřuje na vývoj produktů s dlouhodobou ochranou před škodlivými účinky slunečního záření. Inovativní technologie a důkladné testování zajistily, že opalovací krémy Daylong poskytují efektivní ochranu před UV zářením a jsou vhodné pro různé typy pokožky. Díky své kvalitě a spolehlivosti si získaly důvěru spotřebitelů po celém světě.

Důležitost ochrany pokožky před slunečním zářením.

Důležitost ochrany pokožky před slunečním zářením je klíčová pro prevenci vážných kožních problémů. Sluneční paprsky obsahují škodlivé UV záření, které může poškodit DNA buněk a způsobit různé typy kožních rakovin. Pravidelná expozice slunci bez ochrany může také vést k předčasnému stárnutí pokožky, vráskám a pigmentačním skvrnám. Používání opalovacího krému s dostatečným faktorem ochrany je nezbytné pro zachování zdraví pokožky a prevenci těchto nežádoucích účinků slunečního záření.

Rozdíly mezi UV zářením a výběrem správného faktoru ochrany.

UV záření se dělí na UVA, UVB a UVC paprsky. UVA proniká hluboko do kůže a může způsobit předčasné stárnutí a poškození buněk. UVB paprsky jsou odpovědné za spálení kůže a mohou zvyšovat riziko vzniku rakoviny kůže. Při výběru opalovacího krému je důležité zvolit správný faktor ochrany (SPF) podle typu pleti a intenzity slunečního záření, aby byla pokožka účinně chráněna před škodlivými účinky UV paprsků.

Jak správně aplikovat opalovací krém "daylong" pro maximální účinnost.

Správná aplikace opalovacího krému "Daylong" je klíčová pro jeho maximální účinnost. Doporučuje se nanášet krém rovnoměrně a dostatečně ho vrstvit, aby byla pokožka řádně chráněna. Aplikace by měla probíhat minimálně 15-30 minut před vystavením slunci a poté každé 2 hodiny nebo po plavání či intenzivním pocení. Nedostatečné množství krému snižuje ochranu, proto je důležité použít ho dostatečné množství - asi 2 mg/cm² kůže. Nezapomínejte ani na oblasti jako jsou uši, nos, chodidla a ruce, které bývají často opomíjeny.

Doporučení odborníků na ochranu pokožky při pobytu na slunci.

Při pobytu na slunci je důležité dodržovat doporučení odborníků na ochranu pokožky. Doporučuje se používat opalovací krém s minimálním faktorem ochrany SPF 30 a aplikovat ho dostatečně často, zejména po koupání nebo potení. Je také vhodné chránit pokožku pomocí širokobazénových klobouků, slunečních brýlí a oděvu s UV ochranou. Dbejte na stínění od slunce v době nejvyššího UV záření mezi 10:00 a 16:00 hodinou.

Možné nebezpečí nedostatečné ochrany před slunečním zářením a prevence před následky.

Možné nebezpečí nedostatečné ochrany před slunečním zářením spočívá v riziku popálení pokožky, předčasného stárnutí, vzniku pigmentových skvrn a dokonce i vývoje rakoviny kůže. Prevencí je pravidelné používání opalovacího krému s dostatečným faktorem ochrany, nošení ochranného oblečení a slunečních brýlí, vyhýbání se pobytu na slunci ve hodinách nejvyššího UV záření (mezi 10-15 hodinou) a pravidelná kontrola pokožky na změny či podezřelé mateřské znaménka.

Publikováno: 15. 03. 2024

Autor: Karolína Fialová

Tagy: daylong | značka opalovacích krémů