Revoluční účinky emla krému: Anestetikum, které zmírňuje bolest efektivně

Emla Krém

Co je Emla krém?

Emla krém je léčivý přípravek obsahující dvě účinné látky, které se nazývají lidokain a prilokain. Tyto látky patří do skupiny anestetik, které působí lokálně na místo aplikace a způsobují znecitlivění kůže. Emla krém je běžně používán k tlumení bolesti spojené s různými procedurami, jako jsou například odběry krve, punkce žil nebo drobné chirurgické zákroky. Díky svým účinkům umožňuje pacientům snáze tolerovat nepříjemné a bolestivé procedury.

Jak Emla krém funguje?

Emla krém obsahuje dvě účinné látky, lidokain a prilokain, které působí jako lokální anestetika. Tyto látky blokují nervová vlákna v kůži a snižují schopnost přenášet bolestové signály do mozku. Díky tomu Emla krém umožňuje provádět bolestivé procedury, jako jsou například odběry krve nebo injekce, s minimálním nebo žádným nepohodlím pro pacienta. Účinek nastupuje obvykle do 1 hodiny po aplikaci a trvá několik hodin.

K čemu se Emla krém používá?

Emla krém je léčivý přípravek obsahující dvě účinné látky - lidokain a prilokain, které působí jako lokální anestetika. Díky své schopnosti znecitlivit nervová zakončení v kůži se Emla krém často používá k tlumení bolesti spojené s různými procedurami, jako jsou například odběry krve, injekce, laserové odstranění pigmentových skvrn nebo tetování. Tímto způsobem může Emla krém značně zlepšit komfort pacienta během těchto procedur a snížit nepříjemné pocity spojené s bolestí.

Jak aplikovat Emla krém správně?

Pro správné použití Emla krému je důležité postupovat podle pokynů lékaře nebo návodu k použití. Před aplikací je nutné důkladně umýt a osušit místo, kam se krém má nanést. Poté se krém rovnoměrně a dostatečně tlustě nanes na pokožku, která má být ošetřena. Po nanesení se doporučuje přikrýt oblast průhlednou fólií nebo obvazem, aby se zvýšila účinnost anestetika. Doba působení krému by měla být minimálně 1 hodina, ideálně déle podle doporučení lékaře.

Bezpečnostní opatření při používání Emla krému.

Bezpečnostní opatření při používání Emla krému jsou důležitá pro minimalizaci rizika možných komplikací. Před aplikací je nezbytné provést test na alergickou reakci, zejména u pacientů s citlivou pokožkou. Vyvarujte se kontaktu krému s očima, sliznicemi nebo otevřenými ranami. Nepoužívejte Emla krém na kůži poškozené popálením nebo infekcí. Je také důležité dodržovat doporučenou dávku a nepřekračovat maximální povolený čas expozice k léku.

Možné vedlejší účinky Emla krému.

Možné vedlejší účinky Emla krému mohou zahrnovat přechodné zarudnutí, otok nebo svědění na místě aplikace. Vzácně se mohou vyskytnout alergické reakce jako kopřivka nebo kožní vyrážky. V extrémně vzácných případech může dojít k těžkým systémovým reakcím, jako je anafylaxe. Je důležité sledovat jakékoli neobvyklé příznaky a v případě potřeby vyhledat lékařskou pomoc. Před použitím Emla krému je vhodné konzultovat s lékařem, zejména pokud máte citlivou pokožku nebo jste alergičtí na některou z jeho složek.

Důležité informace o skladování Emla krému.

Důležité informace o skladování Emla krému:

Emla krém by měl být skladován při teplotě do 25 °C mimo dosah dětí. Nepoužívejte krém po uplynutí doby použitelnosti uvedené na obalu. Uchovávejte Emla krém v originálním obalu k ochraně před světlem. Nepoužívejte krém, pokud se jeho konzistence změnila nebo má podezřelý zápach. Před použitím pečlivě zkontrolujte, zda není obal poškozený.

Kdy se poradit s lékařem před použitím Emla krému.

Přestože Emla krém je obecně považován za bezpečný lék, existují situace, kdy byste se měli poradit s lékařem před jeho použitím. Patří sem alergie na jakoukoli složku Emla krému nebo na jiná lokální anestetika. Dále byste měli konzultovat s lékařem v případě, že máte poruchu metabolismu methemoglobinu nebo pokud trpíte těžkou anémií. Je důležité informovat lékaře také o jakýchkoli dalších léčebných postupech či léčivých přípravcích, které momentálně užíváte.

Publikováno: 08. 03. 2024

Kategorie: zdraví

Autor: Tereza Zavadilová

Tagy: emla krém | anestetikum