Plavání pro zdraví a krásu: Jak se uvolnit a relaxovat ve vodě

Floating

Úvod do floatingu

Úvod do floatingu - O relaxaci ve vodě

Floating je moderní forma relaxace, která získává na oblibě díky svému jedinečnému způsobu pohlcení všech smyslů do hlubokého stavu klidu a uvolnění. Voda přitom plní roli terapeutického prvku, který poskytuje tělu možnost volného pohybu v beztížném prostoru a dokonale snižuje napětí svalstva i myšlenek.

Floating se provozuje v nádržích naplněných solnou vodou, která obsahuje množství hořčíku a dalších minerálů pro podporu regenerace organismu. Ponoření do takové koupele umožňuje doslova "plavat" na hladině a nechat se unést proudem tepelných a hmatových vjemů. Na základě tomuto stavu dokázala přirozená medicína poskytnout řešení mnoha zdravotních potíží od bolesti zad po nespavost či stres.

Pokud jste již slyšeli o floatingu, určitě víte, že jde o nevšední zážitek, který mnozí považují za neocenitelný moment setkání se sebou samým. Pokud ale ještě nevíte, co se za tímto pojmem skrývá, může být tento úvod do floatingu pro vás prvním krokem ke zdravějšímu a uvolněnějšímu životu.

Historie floatingu

Historie floatingu

Floating, neboli relaxace ve vodě, má kořeny v pradávných kulturách jako byla například starověká říše Egypťanů nebo civilizace Mayů. Nicméně moderní koncept floatingu a jeho terapeutické účinky vznikly až v 50. letech minulého století díky americkému neurovědci Johnu C. Lillymu. Lilly se pokusil studovat mozkovou činnost za užití izolovaných potápějících nádrží, které mu umožňovaly odstranit z vnímání jakýkoliv zdroj podnětu kromě vody.

Od té doby se technologie stala stále populárnější a využívají ji tisíce lidí po celém světě jako metodu pro snižování stresu, bolesti svalů a kloubů, zlepšení spánku a nejen to. Floating také mnoha lidem pomáhá překonat nervozitu, deprese a úzkosti a dosáhnout pocitu celkového uvolnění.

Jak floating funguje

Pokud si rádi dopřáváte relaxace ve vodě, určitě jste již slyšeli o technice floatingu. Floating je metoda hluboké relaxace, která se provádí v uzavřené nádrži s teplou vodou a s velkým množstvím soli Epsom.

Během floatingu se tělo plave na hladině a je zcela odlehčeno od gravitace. Tento stav umožňuje tělu dosáhnout maximálního uvolnění a relaxace, což přispívá ke snížení stresu, bolesti a úzkosti.

Floating má také pozitivní dopad na krevní oběh, metabolismus a regeneraci tělesných tkání. Pokud tedy hledáte nový způsob jak zklidnit mysl i tělo, floating by mohl být tou správnou volbou pro vaši další relaxační terapii.

Zdravotní přínosy floatingu

Floating se stává stále populárnějším způsobem relaxace ve vodě, který přináší mnoho zdravotních přínosů. Díky plavání ve speciálně navržených nádržích s hladinou solné vody bezpečně uvolníte napětí svalů a kloubů. Floating je také účinnou metodou pro zmírnění bolesti zad a hlavy, snížení krevního tlaku a přispívá ke zlepšení spánku. Navíc tento jedinečný relaxační zážitek pomáhá redukovat úzkost a stres, posiluje imunitu a podporuje celkové duševní i fyzické blaho. Vyzkoušejte floating a objevte jeho pozitivní vliv na vaše tělo i mysl!

Relaxace a snížení stresu při floatingu

Floating je moderní technika relaxace, která pomáhá snížit stres a napětí. Při této metodě se leží ve speciálním bazénu s vodou, na jejímž povrchu se udržujete pomocí solného roztoku. Tato metoda dokonale podporuje regeneraci těla a mysli a umožní vám zapomenout na každodenní starosti. Floating je ideální volbou pro ty, kteří potřebují odpočinout, zklidnit mysl a nabrat novou energii bez fyzických námah. Začněte dnes a objevte svět klidu a pohody!

Jak se připravit na floating

Jak se připravit na floating

Pokud jste nikdy nezažili floating, může vás před tímto zážitkem napadnout spousta otázek. Jaký je správný způsob, jak se na toto specifické odpočinkové prostředí připravit?

Přestože každý máme jiné preference, existují některé obecné rady, které byste měli mít na paměti pro skvělou floatovací zkušenost.

1. Zkontrolujte si stav pokožky: Floating je nejlepší bez jakýchkoli řezů, rank a podobně. Pokud máte takové problémy na kůži, bude lepší si odložit svou návštěvu do doby, kdy bude vaše kůže v pořádku.

2. Nepijte stimulanty: Floating je o uvolnění a uklidnění mysli i těla. Proto byste neměli konzumovat žádné stimulanty jako kofein nebo alkohol před plánovanou návštěvou.

3. Vyberte si správnou oděvu: Bude lepší vybrat si volné a pohodlné oblečení, protože budete muset vstoupit do floatovací komory s tímto oblečením a po proceduře se tuto stejnou cestou vrátit.

4. Vychutnejte si přípravu: Pro mnoho lidí je příprava na floatování stejně tak důležitá jako samotný relaxační zážitek. Můžete se osprchovat, naladit se na správnou náladu posloucháním meditační hudby a poté si ale nechte trošku volného času, abyste se mohli na plnou floatovací zkušenost plně soustředit.

5. Nenechte o sobě vědět: Pamatujte si, že ve floatovací komoře jste vy a vaše myšlenky a myslí tuto speciální zkušenost s vámi nikdo jiný.

S těmito jednoduchými tipy máte všechny nástroje potřebné pro skvělé floatování!

Co očekávat během floatingu

Co očekávat během floatingu

Pokud se chystáte na svůj první floating, může vás zajímat, co vlastně můžete očekávat. Floating je metoda relaxace ve vodě s velmi pozitivním účinkem na tělo i mysl. Po vstupu do izolované nádrže s hladkou solnou vodou, se budete pohybovat volně po povrchu a uvolňovat napětí z vašeho těla. Bude to unikátní prostor pro relaxaci a meditaci.

Budete mít pocit beztíže a vaše mysl se uklidní díky tlumeným podnětům okolí. Můžete si nasadit sluchátka s hudbou nebo zvolit ticho, dle vaší preference. Relaxace ve floatingu také přispívá ke snižování stresu, úzkosti a bolesti hlavy.

Při delším pobytu ve floatovací nádrži můžete začít procházet různými stavy mysli a dosahovat hlubšího stavu meditace. Je to jedinečný způsob, jak posilovat váš fyzický i psychický stav, protože potom co celkový pocit uvolnění pomalu odezní, budete cítit obnovu energie a osvěžení vašeho těla.

Jaký druh floatingu si vybrat

Floating je skvělý způsob, jak se uvolnit a odpočinout si. Pokud váháte, jaký druh floatingu si vybrat, máme pro vás několik tipů. Při výběru můžete zohlednit například velikost a tvar floatovací nádrže, použitou sůl nebo filtrační systém. Důležité je také zvážit délku floatingu – čím delší čas ve vodě strávíte, tím více se budete moci uvolnit a relaxovat. Vyberte si ten správný druh floatingu a zažijte jedinečný pocit pocitu lehkosti těla ve vodě!

Bezpečnostní opatření při floatingu

Pokud se chystáte vyzkoušet si floating, je důležité vědět, že existují určitá bezpečnostní opatření, která by měla být dodržena. Především je nutné mít dostatek zkušeností s plaváním a cítit se v pohodě ve vodě. Dále je vhodné konzultovat s lékařem před začátkem terapie, a to zejména pokud máte nějaké zdravotní problémy.

Během samotného floatingu je potřeba dbát na udržení správné polohy těla a nedocházet k nadměrnému ponořování pod hladinu vody. Pokud máte obavy z uzavřené nádrže nebo máte sklon k panickým stavům, zkuste najít floatovací centrum, které nabízí otevřenou nádrž. Také se nebojte požádat personál centra o pomoc či dotazy ohledně bezpečnosti. S dodržením těchto zásad byste měli být schopni plně relaxovat a užít si prospěšné účinky floatingu na tělo i mysl.

Shrnutí a doporučení pro začátečníky.

Shrnutí a doporučení pro začátečníky

Pokud jste zatím nezkusili floating neboli relaxaci ve vodě, rozhodně byste si ji měli co nejdříve vyzkoušet. Floating poskytuje unikátní zážitek plné odpočinku a regenerace. Pokud se chystáte na první floatingovou zkušenost, máme pro vás několik tipů:

1. Připravte se na relaxaci

Floating je naprosto bezpečný, ale pokud trpíte nějakou chorobou nebo nemocí, konzultujte předem lékaře. Před samotným floatováním byste měli být dobře hydratovaní a vyhýbat se kofeinu a těžkému jídlu. Také je vhodné udělat si menší očistnou kúru avantgardované dietético.

2. Nechejte pryč rušivé faktory

Floatingová místnost je navržena tak, aby nepronikalo světlo ani zvuky dovnitř. To znamená, že vypnete mobilní zařízení a hodinky před samotným floatováním.

3. Relaxujte

Během floatování by nemuseli být žádné podráždění vašich smyslů, což umožňuje úplnou relaxaci mysli i těla. Pokud se vám bude zdát, že nemůžete relaxovat, zkuste se soustředit na dech nebo si představte uklidňující místo.

4. Buďte otevření novému zážitku

Floating může být pro někoho úplně novým konceptem a uvítání takového zážitku může vyžadovat trochu více času. Buďte trpěliví a otevřeni novým zážitkům - spousta lidí se do floatování zamilovala hned napoprvé!

Publikováno: 11. 06. 2023

Kategorie: zdraví

Autor: Tereza Zavadilová

Tagy: floating | relaxace ve vodě