Oáza zdraví v Luhačovicích: Proč je Alexandria Luhačovice ideálním lázeňským městem?

Alexandria Luhačovice

Historie a vznik lázeňského města Alexandria Luhačovice

Lázeňské město Alexandria Luhačovice se pyšní bohatou historií sahající až do konce 19. století. Jeho zrodu stál lékař Dr. Vincenc Priessnitz, který objevil léčivé účinky místních pramenů. První lázeňský dům byl postaven v roce 1901 a od té doby se Luhačovice staly oblíbeným místem pro léčebné pobyty. Název "Alexandria" byl přidán k poctě tehdejšího rakouského císaře Franze Josefa I., který sem rád jezdil na léčení.

Léčivé prameny a jejich účinky na zdraví

Alexandria Luhačovice je známá svými léčivými prameny, které mají pozitivní účinky na zdraví návštěvníků. Pramen Vincentka obsahuje minerální látky prospěšné pro dýchací cesty a trávicí systém. Léčivá voda z pramene Ottovka má blahodárné účinky na pohybový aparát a klouby. Díky těmto pramenům se Luhačovice staly vyhledávaným místem pro léčení nemocí dýchacích cest, revmatismu a zažívání.

Wellness a relaxační služby dostupné pro návštěvníky

Wellness a relaxační služby v lázeňském městě Alexandria Luhačovice jsou široce dostupné pro návštěvníky, kteří hledají regeneraci a odpočinek. Můžete si užít lázeňské procedury jako jsou minerální koupele, masáže, saunování nebo různé druhy wellness programů. K dispozici jsou také moderní fitness centra, bazény s léčivou vodou a relaxační zóny. Pro ty, kteří chtějí ještě více relaxovat, jsou k dispozici meditace, jóga či různé terapeutické procedury. Všechny tyto služby jsou poskytovány profesionálním personálem s dlouholetými zkušenostmi v oboru, což zaručuje maximální péči o vaše zdraví a pohodu během pobytu v Luhačovicích.

Aktivity pro podporu fyzického a duševního zdraví v okolí

V okolí lázeňského města Alexandria Luhačovice se nachází mnoho aktivit pro podporu fyzického a duševního zdraví návštěvníků. Oblast je ideální pro pěší turistiku po malebných stezkách Luhačovických kopanic, které nabízejí úžasný výhled na okolní krajinu. Pro milovníky cykloturistiky jsou k dispozici cyklostezky různých obtížností. Relaxaci a harmonii těla a mysli pak mohou poskytnout jóga či meditační kurzy, které jsou v okolí k dispozici. Dále je možné navštívit nedaleký Lesní aquapark s bazény a saunou, který nabízí další možnost relaxace a regenerace pro návštěvníky lázeňského města.

Doporučení pro návštěvníky hledající zdravotní pobyt v Luhačovicích

Pro návštěvníky hledající zdravotní pobyt v Luhačovicích je důležité dodržovat pravidelný pitný režim a využívat léčivé prameny, které mají pozitivní účinky na trávicí soustavu, metabolismus a kardiovaskulární systém. Doporučuje se také zapojit se do různých wellness programů a relaxačních procedur, jako jsou masáže, saunování nebo jóga. Kromě toho je vhodné využít bohatou nabídku aktivit pro podporu fyzického zdraví, jako jsou cyklistika, pěší túry či cvičení ve volné přírodě. Pro udržení duševní pohody je ideální relaxace v krásném prostředí lázeňského města a aktivní odpočinek v okolních lesích či na lázeňských promenádách.

Publikováno: 16. 03. 2024

Kategorie: zdraví

Autor: Terezie Dvořáková

Tagy: alexandria luhačovice | lázeňské město